Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Neurologiczne od kilku lat organizuje wraz z firmą Via Medica dwa wydarzenia: Wiosenną i Jesienną Szkołę Młodych Neurologów, skierowane do rezydentów, którzy przystępują w danym roku do egzaminu z neurologii.

Forma tego spotkania jest unikatowa i niezwykle atrakcyjna. Polega na interaktywnych pytaniach i odpowiedziach oraz prezentacji dwóch przypadków, przygotowanych przez 2 ekspertów w danej dziedzinie neurologii. Możliwe są również 15–20-minutowe sponsorowane prezentacje firmowe pomiędzy wykładami.

Szkoła Młodych Neurologów jest znakomicie odbierana przez środowisko rezydentów jako forma przygotowania do egzaminu, ale może też być odświeżeniem wiedzy z całej neurologii adresowanym do wszystkich neurologów.

Taką opcję pragniemy obecnie zaproponować naszym członkom oraz naszym sponsorom, aby każdy neurolog miał okazję dołączenia do tego wydarzenia.

Działania dydaktyczne, skierowane do naszego środowiska, a szczególnie do najbardziej chłonnych i żądnych wiedzy młodych neurologów, którzy właśnie wchodzą na samodzielny rynek pracy, są misją PTN. Mam nadzieję, że Państwo do tej misji dołączycie.

prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek
Past Prezes PTN